• ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W STUDZIONCE
    • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W STUDZIONCE
    • BUDYNEK B
          • Wycieczka do Teatru Ateneum

16 kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem wyjazdu był Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach i spektakl pod ciekawie brzmiącym tytułem „Czwórka z papieru i sznurka”. Bohaterami sztuki okazały się być postaci z dziecięcych rysunków, które „po godzinach” ożywają i nawiązują ze sobą relacje. Po spektaklu udaliśmy się do Tychów do Centrum Rozrywki 4Kids. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoją sprawność fizyczną podczas wspólnych zabaw pośród trampolin, wież wspinaczkowych, zjeżdżalni czy torów przeszkód. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Studzionki.

• Sukces Magdaleny Szczotki i Martyny Pacuły

Miło nam poinformować, że Magdalena Szczotka otrzymała tytuł laureata, a Martyna Pacuła zdobyła wyróżnienie w XVIII edycji MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO BÓBR. Organizatorami konkursu byli Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Gala podsumowująca konkurs miała miejsce w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

• Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski

Przedstawiamy wyniki głosowania uczniów Szkoły Podstawowej w Studzionce w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Studzionce na projekty dopuszczone do głosowania w ramach Pszczyńskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Głosy oddane na projekt nr 1 (Wygodna przerwa) - 127 głosów
            Głosy oddane na projekt nr 2 (Aktywna przerwa) – 76 głosów
            Głosy oddane na projekt nr 3 (Gramy w ping-ponga przez cały rok) – 19 głosów

• Szkolny Konkurs Recytatorski

19 kwietnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. W tym roku repertuar, który prezentowali mali artyści skupiał się wokół tematyki wiosennej. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz promowanie talentów recytatorskich.

W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Występom towarzyszyło wiele emocji. Wybór laureatów był bardzo trudny. Każdy z uczestników prezentował wysoki poziom.

• Wycieczka klas trzecich

W czwartek klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Tychów. Najpierw odwiedziliśmy AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy i wzięliśmy udział w niesmowitej lekcji muzyki pt. "Muzyka jest w brzuchu i zepsutym komputerze". Dla zachowania równowagi między duchem i ciałem, pojechaliśmy do sali zabaw 4kids. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

• Akcje, programy, projekty

• UNIWERSYTET DZIECI
      • "AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY - WF Z AWF"
      • GÓRA GROSZA